chambrel سریال لوکیشن مجموعه همکاری نویسنده

chambrel: سریال لوکیشن مجموعه همکاری نویسنده هشت و نیم دقیقه سریال تلویزیونی بابک کایدان

گت بلاگز علمی پزشکی کتاب خریدن هنر نیست ، سرانه کتابخوانی در کشور کم است

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: متاسفانه سرانه میزان کتابخوانی در کشور ما بسیار کمتر از ارزش تاریخی فرهنگی جامعه ما هست.

کتاب خریدن هنر نیست ، سرانه کتابخوانی در کشور کم است

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم در نخستین جشنواره کتاب فرهنگی سال دانشجویان سال کشور اظهار داشت: ما در عرصه فرهنگ و توسعه ارتقا فرهنگی نیاز به کار بیشتری داریم.

عبارات مهم : فرهنگ
وی ادامه داد: فرهنگ کتابخوانی را باید در زندگی روزانه خود جای داد و باید در این زمینه نیازمند به پیشرفت فرهنگ در جامعه باشیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم بیان کرد: امروزه در جامعه در سطح امکانات فیزیکی، اقتصادی و عمرانی کم نداریم، ولی متاسفانه در فرهنگ کتابخوانی ضعیف عمل کرده ایم.

هاشمی عنوان کرد: ما از مجموعه امکاناتی که در اختیار داریم به شایستگی نتوانسته ایم استفاده کنیم.

وی افزود: در کشورهایی که مانند ما دارای تاریخ اجتماعی اند و یا در جغرافیای ما هستند کرسی های آزاد اندیشی و گفتمان برایشان یک آرزو شده است هست.

معاون فرهنگی وزارت علوم تصریح کرد: متاسفانه با تمامی امکانات در دسترس در حوزه فرهنگی و کتابخوانی ضعف هایی داریم حتی نخبگان سیاسی ماهم از این روند در امان نیستند و متاسفانه این روند می تواند خسارت های جبران ناپذیری به بدنه کشور وارد کند.

ضیاهاشمی گفت:اگر معتقدیم جهت زندگی بهتر نیازمند پیشرفت و اعتلای فرهنگی باشیم یکی از ابزارهای پیشرفت ما حوزه فرهنگی و کتابخوانی هست.

وی بیان کرد:متاسفانه سرانه میزان کتاب خوانی در کشور ما بسیار کمتر از ارزش تاریخی فرهنگی جامعه ما هست.

معاون فرهنگی وزارت علوم تصریح کرد:میزان کتابخوانی در کشور ما بلاخص کمتر از شهر بیت المقدس هست، ولی در کشور ما با سابقه فرهنگی و تمدن میزان کتابخوانی خیلی کم هست.

هاشمی گفت: نسل های ما در گذشته علاوه بر قرآن و متون دینی مانوس با شاهنامه هم بودند، ولی در حال حاضر جامعه دانشگاهی ما با شعر انس نداشته و متاسفانه روز به روز این روند کم کردن پیدا کرده هست.

وی افزود: دانشگاه ها در این زمینه جایگاهی دارند که جهت ارتقا این فرهنگ باید تلاش کنند بنابراین این جشنوار ها باید روز به روز زیاد شود تا میزان کتابخوانی در جامعه و دانشگا ها جابیوفتد.

هاشمی یادآورشد؛ کتاب خریدن هنر نیست بلکه ما باید جهت فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم و دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان نماد آموزشی کشور در این زمینه باید بهتر عمل کند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرهنگ | وزارت علوم | کتابخوانی | فرهنگ کتابخوانی | کتاب و کتابخوانی | سرانه کتابخوانی در کشور | تاریخ و فرهنگ کشور | نظام آموزش کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog